1.A – únor 20241

Měsíc jsme započali vzdělávacím programem Zboříme ledy, který pořádá středisko volného čase Labyrint Kladno. Děti si pod vedením lektorů vyzkoušely zábavné hry na podporu spolupráce v kolektivu. Také jsme se poprvé společně vypravili do knihovny a navštívili její dětské oddělení. Seznámili jsme se s chodem knihovny a pravidly zapůjčení knih. S paní knihovnicí si společně povídali, jak se správně ke knihám chovat a zacházet s nimi a také o tom, jak je důležité umět správně číst. Od ledna jsme nacvičovali hudební pásmo a vyráběli jsme si různé doplňky k masopustním maskám. Den „D“ konečně nastal a všichni z budovy Komenského se 13. února vydali patřičně nazdobeni na masopustní průvod Unhoští. Nechyběly hlučící nástroje, koblížky pro kolemjdoucí a dobrá nálada. Pod dohledem městské policie se náš dlouhý průvod vydal na náměstí T.G. Masaryka, kde jsem zazpívali našim starším spolužákům v obou budovách. Po té jsme se vydali a zazpívali před Městským úřadem a nezapomněli jsme ani na děti v MŠ. Po průvodu jsme se ještě pohybově vyřádili na hřišti před školou, kde byla připravena diskotéka. Byl to velice vydařený slunečný den. V tomto měsíci také probíhaly třídní kola letošního ročníku recitační soutěže. Z každé třídy postoupili dva recitátoři do školního kola. To už máme také za sebou. Porota neměla vůbec jednoduché rozhodování, protože se všem velmi dařilo. Nakonec jsme se vítěze dozvěděli – ti budou reprezentovat školu na dalších recitačních soutěžích v Kladně a ve Slaném. Všem zúčastněným patří malá odměna, velký obdiv a pochvala. Odměnu už si vysloužily i děti, protože jsme na naší fazolkové měrce dosáhli první odměny a tou byla odměna sladká. Ne, že by si ji všichni zasloužili stejným dílem, ale všem moooc chutnala.