1.A – září 2020

Střípky z naší třídy (aneb vzlétáme)

Poprvé jsme se všichni setkali 1. září 2020. Postupně do třídy vstoupily všechny děti v doprovodu rodičů a sourozenců.

Jako první k dětem promluvila paní zástupkyně pro 2. stupeň Ing. Lenka Bujdová. Dále jsem děti s rodiči pozdravila já. Naše malé budoucí žáčky přišla pozdravit i paní starostka Ing. Iveta Koulová. Poslední přání všem malým školáčkům popřála paní ředitelka školy PhDr. Radka Plasová. Během slavnostního povídání si děti s velkým zaujetím prohlížely krásné učebnice a pomůcky ve svých lavicích. Pak byly slavnostně pasovány na PRVŇÁČKY.

Další dny a vyučovací hodiny utíkaly velmi rychle. Začali jsme se všichni navzájem poznávat. Prošli jsme si školu, naučili se přezouvat a převlékat v šatně, v kroužku jsme si popovídali o školním řádu, také jsme si řekli, jak se máme chovat ve škole, na chodbách, na toaletách, v jídelně... Hlavně jsme si dlouho povídali o tom, jak se chovat pěkně ke všem ve třídě a jak získat nové kamarády.

Každý den byl hezčí a o kousek povedenější.

Každý den začíná dětem „tělocvikem“ - rychlou chůzí do několika pater. K tomu přidáme i posilování zad, neboť „moudro“ v aktovkách něco váží. Děti si předmět tělesné výchovy velmi oblíbily. Cvičili jsme už společně venku na hřišti. Když nám nepřálo počasí, tak i ve sportovní hale. Vždy to děti bavilo, dokonce se zúčastnily i ukázky juda. Pan trenér si všech 60 dětí hravě získal.

K dalším oblíbeným předmětům mých školáčků patří matematika. Malý skřítek Matýsek dokáže dětem velmi pomoct. Děti díky němu umí hezky počítat do deseti, některé i do sta. Jsem velmi ráda, že si téměř všichni poradí s geometrickými tvary či číselnou řadou.

Holčičky se snaží krásně psát a vybarvovat, baví je psaní a výtvarná výchova. A všichni moc rádi tancují a zpívají. Při muzice to s nimi začne pěkně šít.

Jsem moc ráda, že si děti vzájemně pomáhají. Snažíme se být všichni prima parta. I když se v prvních dnech objevily menší dětské nešvary (pošťuchování, posmívání, dokonce i neslušná slova), tak pevně věřím, že z naší třídy brzičko zmizí.

Za těch pár dní, které uběhly tak neuvěřitelně rychle, musím děti pochválit. Většina z nich zvládla školní start na výbornou. Děti jsou šikovné, milé a hlásí se. Mnozí už mají ve svých notýskách a sešitech hodně razítek, hvězdiček a jedniček.

S dětmi jsme se také zapojily do soutěže "O NEJKRÁSNĚJŠÍ SLUNEČNICI". Byla to naše první skupinová práce. Děti byly rozdělené na dívky a chlapce. Každá skupinka vyrobila hezkou slunečnici (trhaná technika z barevných papírů). Pochvala byla veliká také za nakreslené veselé klauny a barevné deštníky.

Byl to první měsíc školy, první měsíc malých školáčků. Já ho hodnotím velmi kladně. Myslím si, že většina dětí se snaží a ve škole se jim líbí. Některé potřebují ještě více času, delší adaptaci na nové prostředí a na vše, co se školou souvisí. Přece jenom školka byla hravější…

Ráda bych poděkovala rodičům za jejich velikou trpělivost a vzornou domácí přípravu. Všem také děkuji za dary v podobě dezinfekce, papírových utěrek a mýdel.

A co se nám nepodařilo?

Určitě se něco najde. Zlepšíme se v přípravě pomůcek na hodinu výtvarné výchovy. Také je potřeba každý den číst. A někteří chlapci musí zlepšit své chování, práci ve vyučování.

Vzlétli jsme vstříc školním úspěchům, kterých bylo hodně.

Věřím, že druhé střípky se budou skládat z dalších úspěchů….

Paní učitelka Dita Makovičková