1.A – leden 2024

Leden byl ve znamení doznívajících Vánoc, spousty zážitků a hlavně očekávání prvního vysvědčení. Než ale děti své první ocenění držely v ruce, pokračovali jsme v získávání nových vědomostí. Písmenka nám rychle přibývají a všichni už se těší, že budou dobrými čtenáři. Procvičujeme různými způsoby. Při analýze slov využíváme naše písmenkové koberečky, mazací tabulky nebo cvičný sešit. Často a rádi pracujeme na interaktivní tabuli. V matematice už počítáme do devíti. Důležité vědomosti prokládáme hravými a tvořivými aktivitami. Například stavbami ze stavebnice, tvořením z modelíny nebo zajímavou výtvarnou činností. V naší budově byly opět tablety, se kterými je i procvičování učiva zábava. Velkým zážitkem byla naše divácká účast na „Školní projektové olympiádě“ týmů z třetích ročníků. Prezentace projektů byla pro děti takovou inspirací, že se s velkou chutí vrhly do vlastního tvoření informačních tabulí na téma lesní zvířata. Své výtvory ve skupině i velice obstojně prezentovaly. Přijela za námi cimbálová muzika „Réva“ s výchovným programem. Představila nám některé hudební nástroje, zazpívali jsme si a dokonce i zasoutěžili. A to nejlepší na konec….Poslední lednový den si všichni nesli domů svoje první vysvědčení i se sladkou perníkovou medailí.