1.A – březen 2024

Březen – měsíc knihy jsme patřičně přivítali právě v knihovně. Od paní knihovnice Chvojkové jsme se dozvěděli, jak postupovat při zapůjčení knih a jak se správně ke knihám chovat. Děti se též seznámily s uspořádáním knih v knihovně a jejich dělením podle tématu. Březen je ale i prvním jarním měsícem, proto jsme se celý měsíc jarní tématikou zabývali ve všech předmětech. V rámci odborníka ve výuce jsme se zúčastnili přednášky na téma „Les a jeho obyvatelé“. Děti měly k dispozici mnoho názorných ukázek a dozvěděly se i spoustu zajímavostí. Téma jsme dále procvičovali v rámci mezipředmětových vztahů formami inovativního vzdělávání, tedy různými zábavně - naučnými aktivitami. K zábavným formám prohlubování vědomostí patří i využití tabletů ve výuce, a protože byly zase na naší budově, několikrát jsme s nimi učivo procvičovali. V rámci osvětových programů společnosti ČEZ jsme se zúčastnili virtuální přednášky o přenosu elektrické energie, který byl velice zajímavý. S blížícími se Velikonocemi jsme se dobrovolně a rádi zapojili do „Barevného týdne“. Každý den, který je zaměřen na jednu vybranou barvu, vypadá ve škole vždy zajímavě. A to nejlepší nakonec. Danča, která nás reprezentovala na okresním kole recitační soutěže „Slánka“ skončila mezi prvními čtyřmi vyhlášenými porotou. A teď už krásné Velikonoce!