Projekt ZOO online

Zapojili jsme se do projektu „ZOO online“ a pozvali si do online výuky zaměstnance Vzdělávacího oddělení Zoo Praha a zpestřili výuku našim žákům. Programy obsahují výklad, doplněný prezentací s fotografiemi a videi se záběry zvířat, ukázkou přírodnin, doprovodnými úkoly a závěrečným kvízem pro  žáky.

Poslání zoologických zahrad

K čemu jsou vlastně zoologické zahrady dobré? Změnil se jejich význam od dob, kdy byly zakládány? Co znamená a k čemu je dobrá záložní populace? To vše se dozvíte během naší online lekce věnované smyslu moderních zoologických zahrad. Ukážeme si příklady in situ i ex situ záchranných programů Zoo Praha, povíme si, jak se zoo může podílet na výzkumu a jakou roli v tom všem hrají samotní návštěvníci.

Etologie

Jaké chování je živočichům vrozené a co se naopak musí naučit? K čemu slouží probírání srsti u primátů? Jak spolu živí tvorové komunikují, aniž by něco říkali? A proč jsou některé druhy samotářské a jiné žijí v početných skupinách? Taje mnohdy zvláštního chování živočichů poodhalíme společně v programu nazvaném Etologie.

Ptáci

Ptáci jsou fascinující skupinou zvířat. Setkáme se s nimi ve městech i v hlubokém lese, u moře i ve velehorách, na poušti i v zaledněných oblastech, ve dne i v noci. Dokázali něco, co se člověk odedávna snažil napodobit – létat vlastní silou. Pojďte se s námi s ptačím světem seznámit blíže. Dozvíte se například, zda létají všichni ptáci a zda mají vůbec všichni křídla, jak se rozmnožují, dorozumívají a proč zpívají. Jak dobrý mají zrak, sluch nebo čich, kam mizí každý podzim a čím jsou ohrožení. Také vám ukážeme, jak se můžete stát pozorovatelem ptáků a co k tomu budete potřebovat. Protože pozorování ptáků a odhalování tajemství ptačího života patří k nejúžasnějším koníčkům a lze ho provádět kdekoliv.