PROJEKT VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ

Žáci naší školy se zapojili do projektu „VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ“

Prostřednictvím programu je možné se podívat do nejstřeženějších prostor českých jaderných elektráren, nebo útrob například vodní elektrárny. Samotné prohlídky jsou zdarma a probíhají prostřednictvím MS Teams. Žáci naší školy se podívali online například do Jaderné elektrárny Temelín, Dukovan nebo se zapojili do přednášky o obnovitelných zdrojích.

I v letošním školním roce se díky Skupině ČEZ mohou žáci a studenti přenést z lavic až do nejstřeženějších prostor v zemi. Čeká je výlet do jaderných elektráren Temelín a Dukovany nebo cesta po obnovitelných zdrojích energie. Virtuálně v elektrárně se ocitnou jediným kliknutím. Během přímého přenosu z interaktivního televizního studia se pak dozví třeba to, jak vypadá vnitřek chladicí věže jaderné elektrárny, zda solární elektrárna vyrábí elektřinu, i když je pod mrakem, nebo kolik schodů musí údržbář vystoupat k vrcholu větrné elektrárny. Elektrárnami je na dálku provedou profesionální moderátoři, ostřílení průvodci z infocenter ČEZ a elektrárenští experti na telefonu. Během několika odpoledních termínů jsou na on-line exkurze do světa energie zváni taky zájemce z řad veřejnosti, kteří se mohou podívat až k jadernému reaktoru nebo k vodní turbíně z pohodlí a bezpečí domova.