PROJEKT ADVOKÁTI DO ŠKOL

Podstatou projektu je dobrovolné a bezplatné zapojení advokátů do vzdělávání školáků na druhém stupni základních a třetím stupni středních škol. Cílovou skupinou jsou žáci 7. až 9. tříd, event. středních škol a učilišť. Obvyklá délka diskuse se žáky a studenty je jedna až tři hodiny. Do projektu Komora zařadí bezúhonné zájemce, o jejichž osobních vlastnostech, odborné úrovni a pozitivním vztahu k advokacii nemá pochybnosti. Cílem projektu je zlepšit právní povědomí žáků.

Poslední květnový den nás v hodině VOb navštívil pan advokát Jakub Kříž, který si pro žáky připravil zajímavé povídání na téma právních profesí v rámci projektu Advokáti do škol. S žáky se podělil o několik příkladů ze své bohaté advokátní praxe.