ZÁKLADNÍ ŠKOLA UNHOŠŤnám. T. G. Masaryka 58, 273 51 Unhošť

soutěž Project

V měsíci březnu jsme se se 7. C zapojili do soutěže Oxford University Press s tématem "Who will you invite to your video call?" (Koho bys pozval/-a na svůj online hovor?). Jedná se o soutěž pro 2 - 4 členné týmy ve věku 10 - 13 let, zapojit se mohly týmy z celého světa. Jednotlivé týmy mají za úkol vybrat si 4 osobnosti z národní nebo světové historie a pozvat je na online rozhovor. Ve svém projektu mají vysvětlit, proč si vybírají právě tuto osobnost, pak jí položí otázku, která je zajímá, a napíšou i možnou odpověď.    

My jsme na projektu pracovali v hodinách angličtiny v průběhu celého března. Třída 7.C se rozdělila do týmů po 3-4 žácích a postupovali jsme pak společně týden po týdnu, každý týden pracovaly skupinky na jednom kroku. V posledním březnovém týdnu pak dávaly týmy celý projekt dohromady, vybrané osobnosti se musely totiž také nakreslit - ručně a nebo v počítači. Celý projekt byl o to těžší, že týmy mohly spolupracovat pouze online, nemohly se u spolupráce potkat osobně. 

Projekty jsme odeslali do soutěže, ale vítězové jsou všichni sedmáci už teď - dokázali si poradit s náročným úkolem a podařilo se jim vytvořit opravdu krásné práce. Posuďte sami!

Kateřina Doubková

vyučující angličtiny v 7.C