9.B – říjen 2021

V říjnu jsme vyrazili do Kladna na 23. Veletrh vzdělávání. Seznámili jsme se s prezentací středních škol. Dostali jsme papíry s otázkami, které jsme v průběhu návštěvy vyplňovali. Také jsme si ve škole zkusili první laboratorní práci s paní učitelkou Horákovou, jednalo se o kyselost a zásaditost látek. O literaturu jsme se rozdělili do skupin, ve kterých jsme vytvářeli plakáty na téma renesance, romantismus, realismus. V hodinách literatury budeme postupně prezentovat naši práci. Před prázdninami jsme měli možnost přijít do školy v převleku na Halloween. Někteří žáci z naší třídy toho využili a převlékli se za uklízeče, nebo si přinesli masky na obličej. Na konci měsíce jsme měli projektový den v Kladně. Seznámili jsme se s činností Středočeské vědecké knihovny a prohlédli jsme si zákulisí divadla. Blahopřejeme Matěji Marxovi za úspěch ve školním kole chemické olympiády a Nele Haničincové za ocenění ve výtvarné soutěži.