8.D – listopad 2023

Listopad za námi. A cože se to dělo ve škole? Užili jsme si pyžamový den. Pythagorova věta, mocniny, odmocniny, jsou záležitosti, které nám naše nová paní učitelka na matematiku umí skvěle vysvětlit. Chemie také není pouhopouhá teorie. V hodině laboratorní práce jsme si vyzkoušeli filtraci směsi, abychom na vlastní kůži viděli, co to vlastně znamená. Opravdu skvělá byla beseda s pány inženýry z ČEZ, kteří nás provedli energetickými zdroji ze všech možných úhlů pohledu - ekologický, ekonomický i bezpečnostní. Za duchaplné odpovědi nám rozdávali drobné dárky, což nás velmi potěšilo. Za vyplnění dotazníku a zapojení do soutěže, která na besedu navazovala, jsme se mohli pokusit vyhrát vyhlídkový let nad Temelínem. Zda jsme se odhodlali nebo ne už je věc, která by se hodila posoudit v předmětu Společenské uplatnění, jehož jedno téma neslo název Sebepoznání. Možná bychom k zapojení potřebovali více energie, nad kterou aktuálně rozjímáme ve fyzice. V závěru měsíce jsme se opět po roce věnovali našim maličkatým spoluobčánkům - předškoláčkům, pro které jsme připravili hravé dopoledne s vědou. Společně s námi si vyzkoušeli různé přírodovědné, matematické, fyzikální i češtinářské dovednosti, které hravě zvládli. A my se zase o kousíček přiblížili světu dospěláků. Přiučili jsme se, jak vycházet s různými typy lidí a jak jim věci srozumitelně vysvětlit a předat. V rámci vánočních příprav jsme vyrobili několik dárečků pro vánoční stánek v muzeu. Namalovali jsme mnoho krásných přání pro lidi, které chceme potěšit i několik navíc pro seniory. Ozdobili jsme třídu i její dveře, aby se u nás učitelé cítili svátečně naladěni a tolik nás nezkoušeli a začátkem prosince jsme přivítali počátek adventu vánočně oděni. Přejeme pohodový adventní čas, málo shonu a spoustu radosti.