8.B – duben 2021

Aktivity za měsíc duben

Měsíc začal přednáškou paní knihovnice L. Chvojkové, která nám povídala o zajímavých knihách a o provozu knihovny v této době. Poslala nám i prezentaci knih. Také jsme měli třídnickou hodinu, kde jsme hovořili o duševním zdraví, bavili jsme se o našich zájmech, aktivitách a o tom, jak zvládat distanční výuku. Také jsme probírali novinky ze ŽP. Můžeme pochválit A. Ševčíka, A. Pečeňu a O. Prajzlera, kteří se podíleli na úklidu Unhoště a podpořili akci UNHOŠŤSKÉ ODPADKOBRANÍ. Den Země jsme zpracovali jako úkol z Vob. Vybrali jsme si oblast, která nás zajímá, a popsali jsme problém, se kterým se lidstvo musí vyrovnávat. Navrhli jsme aktivity, kterými můžeme pomoci našemu životnímu prostředí i my ve škole, v obci. V Su jsme řešili volbu střední školy. Na to navazovala přednáška Mgr. P. Ulrichové, která hovořila o svém výběru střední školy, o studiu a volbě povolání. Měsíc byl zakončen přednáškou Radka Bangy v rámci PRIMÁRNÍ PREVENCE. Přednáška měla název NENECH SE OVLÁDNOUT!