7.A – říjen 2021

V říjnu jsme ve třídě pokračovali v začaté práci. Po opakovacím září nás už čekaly nové vědomosti a zážitky. Od letošního roku máme druhý cizí jazyk, někteří němčinu a někteří ruštinu. Ruštináři se seznamují s azbukou a učí se psát novou abecedu v písance, němčináři začali s jednoduchými větami – jak se představit a říct pár věcí o sobě. V matematice nás pěkně trápí zlomky. Vyzkoušeli jsme si aktivitu „cílové stanice“ - kdy spolupracujeme na příkladech nejprve ve dvojici a pak ve čtveřici. Víc hlav víc ví a tak nám to jde hned všem lépe. V angličtině se naším oblíbeným hitem stala píseň „Everything at once“ od australské zpěvačky Lenky. Učili jsme se na ní porovnávání přídavných jmen a poznávali lidské vlastnosti. Od té doby ji chceme poslouchat pořád :) Ve fyzice jsme se věnovali pohybu. Měřili jsme fyzikální veličiny (třeba čas) na chodbě školy. Snažili jsme se uvědomit si vztah mezi časem a dráhou pohybu - běhali jsme odměřený úsek a měřili čas, za který ho uběhneme. Pak jsme počítali rychlost pohybu. Ve výtvarné výchově jsme dlabali dýně, které pak zdobily vchod do školy a také jsme tvořili výrobky z přírodnin. Nejvíc jsme si ale užili společný projektový den venku, kdy jsme vyrazili na Vysoký vrch. Více o něm se dočtete v samostatném příspěvku.