5.D – leden 2021

Máme za sebou on-line LEDEN....

Zjistili jsme, že když se chce, tak to jde. A když už to musí jít, tak ať to jde alespoň dobře.

Pololetní vysvědčení je před námi. Je na něm poznat práce ve škole i doma. Stejně tak to bude i ve druhém pololetí. Co jsme se teď naučili doma, uplatníme ve škole. Dříve nebo později, až to doba dovolí.

V ČJ jsme uzavřeli kapitolu vyjmenovaná slova, slovní druhy a zopakovali jsme si kompletně podstatná jména. V únoru se začneme věnovat přídavným jménům, která nedočkavě vyhlížíme už 2 měsíce. V AJ pracujeme na 3. lekci a zdá se, že je pro nás docela snadná - jen se pilně učit slovíčka.

Jak hodnotíme on-line výuku?

SUPER JE, že

1. Nemusíme vstávat tak brzo jako do školy,
  2. Podle přehledu Učivo si můžeme pracovat dle svého tempa a víme, co dělat.
  3. Také se můžeme připojit na tzv. hodinu na COKOLIV, když nějakému cvičení zrovna nerozumíme, nebo si chceme třeba jen popovídat o tom, co právě čteme. Co už tak

SUPER NENÍ, že

1. Nám chybí kamarádi,
  2. Technika je někdy bídná - zlobí tu a tam mikrofon, někdy kamera, někdy kompletní připojení,
  3. Někdy prostě nedáváme pozor - je to pro nás těžké. Tak pardon, paní učitelky a pane učiteli.

Ale je to přece SUPER, protože - čas, který strávíme učením doma, je kratší než ve škole, což je fajn, protože:

1. Máme čas na přípravu na přijímací zkoušky i na docvičení toho, co se nám ještě úplně nezažilo a děláme v tom chyby. Paní učitelka nám totiž dává příležitostné testíky bez známek a z těch se pak dozvíme, jestli se potřebujeme ještě na látku podívat, nebo už ji máme opravdu "zmáklou".
  2. Máme čas se také zapojit do soutěží: někdo raději maluje a vytváří obrázek pro Kladenskou Veverku nebo pro www.cimtacara.cz. Další zajímá matematika, a tak jsme se vrhli do řešení Klokana a matematické olympiády. A ten, kdo rád čte, se zapojil svými příspěvky do "čtení pomáhá".
  3. Máme také čas na to chodit ven, a tak kvete naše třídní soutěž ZIMNÍ MOMENTY, která nám zpestřuje dlouhý leden. Spoustu různých pohledů na vskutku povedenou zimu je potěšením pro všechny. To bude zase těžké vybrat ten NEJ... Hurááá - takže jsme dobří!
  4. Máme čas si hrát. Jsme neuvěřitelní filmaři. LEGO video příběhy, které jsme vytvořili, jsou prostě luxusní a inspirativní.

_____________

Poznámka pod čarou: Věřím, že tu svoji NEJ fotografii pošlete reprezentovat do celoškolní soutěže Zimní krajina (zsunhost@zsunhost.cz).
Děkuji za vaši hravost, vynalézavost a zájem pustit se do všeho s chutí a přeji vám štěstí. Ať se obrázky a fotky líbí a výpočty jsou správné. Vaše LP

Odkaz na práci: