3.A – Projektový den 26.10.2021

Projekt – LES (rostliny a zvířata)

Týden před uskutečněním projektu jsme dostali tuto informaci, abychom se na projektový den mohli připravit. Projekt Les – rostliny a zvířata v lese  26.října od 8 do12,30 hodin (škola, les v okolí Unhoště)  S sebou: penál, svačinu, čip – do batůžku  Vhodné oblečení do lesa.

V časopisech nebo na internetu si najdu obrázky nebo zajímavé články o lese, vystřihnu nebo vytisknu, mohu obrázek i nakreslit a zajímavost opsat, vymyslet nebo opsat z knihy básničku o lese a přinést do školy.  Pokud mám knihu o lese, mohu ji také přinést.  Pokud půjdu na vycházku do lesa nasbírám si přírodní materiál – malou větvičku, listy, žaludy, šišky, kousek mechu……  Vše přinesu v pondělí 25. nebo v úterý 26.října.

V úterý 26.října jsme se sešli ve třídě, povídali jsme si o lese, ukázali si a řekli, co kdo zjistil o lese, a hlavně si prohlédli, co si kdo z lesa přinesl. Větvičky ze stromů, mech, lišejník, šišky, vylisované listy a největší překvapení paroh (shoz) jelena, který žije v okolí Unhoště. Rozdělili jsme se do skupin a společně vypracovali pracovní listy, ve kterých byly hádanky, křížovky, doplňovačky, jiné další úkoly a nakreslili jsme obrázek lesa. Udělali jsme plakáty, na které jsme použili přinesené věci, některé informace jsme napsali, některé nalepili a využili jsme i přírodní materiál, který jsme si z lesa přinesli. Po přestávce jsme vyrazili na kraj lesa nad rybníkem Bulhar, kde jsme zasadili dva duby a v parku jsme vyrobili domečky pro lesní skřítky. Projekt Les jsme zakončili opět ve třídě, všichni jsme se shodli na tom, že to byl hezký den, že jsme se dozvěděli spoustu nových věcí a den jsme si užili.