2.C – duben 2024

V dubnu jsme strávili hodně času mimo třídu na různých zajímavých akcích, ale nezaháleli jsme ani v učivu. V matematice jsme sčítali a odčítali do stovky, písemně i klasicky, řešili jsme slovní úlohy, rýsovali jsme úsečky a přímky a připravovali jsme se na násobení. V českém jazyce jsme zvládli pravopis měkkých a tvrdých souhlásek, pilovali jsme naše čtenářské dovednosti a zapojovali do hodin i prvky dramatické výchovy. V prvouce jsme přivítali jaro aktivitami venku, připomněli jsme si jarní květiny i mláďata hospodářských zvířat. Hned začátkem měsíce jsme si užili přespávačku ve škole v rámci akce Noc s Andersenem. Sešli jsme se v podvečer, splnili několik čtenářských úkolů, společně povečeřeli a poté usnuli. Společné ranní probuzení bylo moc fajn. První dubnový pátek jsme pak absolvovali skvělou exkurzi do Národního technického muzea. Prozkoumali jsme fascinující expozice, které nám otevřely dveře do historie a budoucnosti techniky. Ale to nebylo všechno! Užili jsme si i interaktivní program Chytří gurmáni v rámci projektu Kids´Lab Abrakadabra, který nám přinesl spoustu zajímavých poznatků o vitaminu C a jeho obsahu v ovoci a zelenině. Byl to nejen skvělý způsob, jak se odreagovat od každodenních školních povinností, ale také inspirativní zážitek, který nám otevřel oči pro svět vědy kolem nás. Vypravili jsme se také do divadla Lampion, tentokrát jsme ale nezhlédli žádné divadelní představení, nýbrž jsme si vyzkoušeli výtvarné a dramatické dílny. Děti si vyrobily varana a seznámily se s knížkou Petra Síse Komodo. Tuto akci si užily zejména umělecky zaměřené děti, ale na své si v dubnu přišly i technické typy. V rámci exkurze na Letiště Václava Havla Praha jsme si mohli prohlédnout hangár, kde se opravují letadla, a dokonce jsme měli k prohlídce i odbornou přednášku, protože tatínek naší Betynky je letecký mechanik. Nezapomněli jsme si ani připomenout Den Země, tentokrát trošku netradičně – každé dítě si připravilo svůj pokus a předvedlo ho před třídou, tématem byla voda. Poslední dubnový den se pak naše třída proměnila v místo plné čarodějnic a čarodějů. Společně jsme si užili netradiční čarodějnické učení. Duben je také měsícem čtvrtletního hodnocení a třídních schůzek. My jsme si kromě klasického setkání s rodiči udělali i tzv. tripartity, které byly pro všechny zúčastněné zajímavou zkušeností.