2.C – březen 2024

Měsíc březen je pro mnohé nejen měsícem knihy, ale zároveň je i spojen s oslavou meteorologického jara, či Mezinárodního dne žen. Pro nás to byl měsíc, kdy jsme si připomněli tyto události a vyzkoušeli si hned několik nových věcí. Proto ho hodnotíme pozitivně, jako pestrý měsíc plný zajímavých aktivit. Celý měsíc jsme se věnovali rozvíjení našich čtenářských dovedností. Radost ze čtení si užíváme během čtenářských dílen a lekcí. Zkoušíme a učíme se různé čtenářské strategie a metody. Jako součást těchto aktivit jsme navštívili naši místní knihovnu, kde jsme měli možnost prozkoumat nové knihy, paní knihovnice Chvojková nám připomněla pravidla dobrého čtenáře. Knihovna nám poskytla inspiraci a zdroje pro naše další dobrodružství v říši literatury. Chystáme se osvěžit naši třídní knihovničku a vytvořit si lákavé místo pro společné čtení. Rozvíjeli jsme se i v matematice. Novinkou pro nás byla účast v matematické soutěži Klokan. Nezalekli jsme se složitějšího zadání a celá třída si vyzkoušela své matematické dovednosti, mnozí předvedli i odvahu řešit různorodé úlohy postavené zejména na logickém myšlení. Nejvíce bodů dosáhli Honza, Adam a Maty. Gratulujeme. Snažili se všichni, a to se cení. Zábavný byl pro nás zejména předposlední březnový týden. Každý den jsme věnovali jedné barvě, všichni jsme přišli barevně sladěni a vzájemně obdivovali možnosti našich šatníků. Před velikonočními prázdninami jsme si pak společně užili skvělou akci – Učení naruby. Prohodili jsme si role s paní učitelkou, ta zasedla do lavice a učili jsme my – děti. Více než polovina třídy si připravila rozličné aktivity. Bylo to skvělé dopoledne plné příležitostí k rozvoji komunikačních dovedností. Březen jsme ukončili velikonočními prázdninami. Přejeme vám všem krásné a radostné Velikonoce!