2.A – únor 2021

Únor začal jarními prázdninami a ve škole jsme se sešli 8.února.

Hned druhý den bylo masopustní úterý a my jsme se spojili on line s muzeem v Unhošti, odkud nám paní Štěpánová vyprávěla o historii masopustu, masopustních tradicích a maskách, které se účastní masopustního průvodu. Po besedě jsme si některé masky ve výtvarné výchově nakreslili a moc se nám povedli.

Ve středu jsme zahájili projekt s názvem Kočičí zahrada.

Program je zaměřený na rozvoj sociálních dovedností dětí v rámci prevence rizikového chování a skládá se ze třinácti setkání. V úvodním setkání jsme se seznámili s programem všech sezení. Dalších dvanáct sezení je založeno na příbězích o kočkách. Budeme si povídat o štěstí, odvaze, přátelství, ale také o lži, nemoci a strachu. Každý může bezpečně projevit svůj názor nebo se se spolužáky podělit o své zážitky. Cílem této metody je u žáků rozvíjet mezilidské vztahy a posilovat tak zdravé klima ve třídě.

V únoru již proběhla dvě sezení, první se jmenovalo Tajná schůzka – příběh o zodpovědnosti, zvědavosti a tajemství, druhé se jmenovalo Kocour Siam a magický lektvar – příběh o štěstí i problémech.

V českém jazyce jsme se začali učit tvrdé a měkké souhlásky a doplňovat po nich správné y,i.

Stále se zlepšujeme ve čtení, začali jsme číst knihu od Ludvíka Středy Kosí bratři a moc se nám líbí.

V matematice sčítáme a odčítáme do 100 bez přechodu do desítek a daří se nám řešit slovní úlohy.

V prvouce jsme skončili kapitolu Člověk a začneme se učit o jaru. Lukášek nám přinesl sněženky ze zahrádky, my jsme si je vyrobili z papíru a vyzdobili třídu. Také jsme si vyrobili z papíru hlavu klauna a nakreslili kočičky z kočičí zahrady.

Únor rychle utekl a už se těšíme na jaro.