2.A – květen 2021

První květnový týden byl poznamenaný přípravami na druhou květnovou neděli – Svátek matek. V českém jazyce jsme se naučili básničku pro maminky, ve výtvarné výchově namalovali obrázek, v pracovních činnostech obrázek dali do rámečku, zabalili a na obal nalepili srdíčko s přáním pro maminku. Všem maminkám se dárek moc líbil.

17. květena skončila rotační výuka a konečně jsme se sešli ve škole na více než týden. Nejprve proběhlo adaptační období. Hned v pondělí ráno jsme si povídali o tom, co jsme zažili a co se nám přihodilo během distanční výuky. Všichni jsme byli rádi, že jsme zpět ve škole mezi kamarády a nevídáme se jen na monitorech počítačů. Některým dělalo trochu problém, že si musí zvyknout o trochu dříve vstávat, ale na konci týdne už jsme byli všichni včas ve škole. Zopakovali jsme si učivo, které jsme probírali při distanční výuce a procvičovali to co nám ještě moc nešlo. Často jsme chodili na procházky do okolí Unhoště.

V květnu jsme nejen opakovali, ale naučili jsme se i spoustu nového. V českém jazyce jsme se naučili vyjmenovat všechny slovními druhy a najít podstatná jména, slovesa, předložky a spojky. V matematice jsme se naučili násobení a dělení čísly 2, 3, 4 a řady násobků těchto čísel. V geometrii jsme si zopakovali rýsování přímek a úseček. V prvouce jsme se učili o čase a o tom, jak máme chránit přírodu a jak se v ní máme správně chovat. V hodinách hudební výchovy jsme poslouchali hudbu a hráli různé hudební hry. Nejraději asi máme hodiny tělesné výchovy. Chodili jsme na dlouhé vycházky a těšili se až bude opravdový „tělocvik“, budeme hrát hry a měřit své síly v různých závodech. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali obrázky a v pracovních činnostech modelovali jaro a z papíru si vyrobili Večerníčka s papírovou čepicí, kterou jsme složili.

Před okny naší třídy je jabloň, na které si staví hnízdo holubi. O přestávkách sledujeme, jak se jim jejich práce daří a doufáme, že uvidíme i malá holoubátka, až se vylíhnou.