2.A – červen 2021

První červnový den nás na zahradě před školou vítal stan s pravěkými malbami. Někteří spolužáci měli na sobě kostým a byli oblečení podobně jako lidé v pravěku. V 9 hodin jsme šli na zahradu a postupně navštívili připravená stanoviště. Na prvním stanovišti na hřišti byly pravěké zbraně a pazourkové nástroje, mohli jsme si vyzkoušet jak je pravěcí lidé používali, také jsme si zkusili řezání pazourkovou pilkou a nožíkem. Stříleli jsme míčky na chlupatého nosorožce a snažili se poznat stopy zvířat. Na druhém stanovišti jsme si zkusili mletí obilí na zrnotěrce i v keltském mlýnku a prosévání obilí. Na třetím stanovišti jsme se pokoušeli napodobit pravěké malby. Moc nás potěšila závěrečná zmrzlina. Děkujeme zaměstnancům muzea za krásné a poučné dopoledne

Ve výtvarné výchově jsme malovali pejsky do soutěže unhošťských kynologů. Některé obrázky se moc povedly.

V pracovních činnostech jsme se naučili skládat lodičku z papíru.

Na výlet jsme se vydali do Koněpruských jeskyní. Navštívili jsme nejrozsáhlejší krasový jeskynní systém v Čechách. Nejvíce nás zaujal sintrový útvar Varhany a tajná středověká penězokazecká dílna, ale i celý komplex dómů, propastí a chodeb s krápníkovou výzdobou byl nádherný. Počasí nám přálo a výlet se nám vydařil.

Ve spolupráci s knihovnicí paní Chvojkovou proběhlo úspěšné pasování na čtenáře na zahradě muzea v Unhošti. Událostí nás provázely příběhy, které jsme přečetli. Nechyběla ani recitace, slib a nakonec samotné pokleknutí před rytíři a podpis do knihy…. Získali jsme i průkazku do knihovny a stali se tak jejími čtenáři. Moc děkujeme muzeu za poskytnutí zahrady, paní Chvojkové za provázení celým programem a přijetí tak nových čtenářů. A samozřejmě rytířům, kteří nás pasovali.

A teď hurá na prázdniny!!