1.B – duben 2024

Jaro se nám ukazuje v plné kráse. I když je počasí opravdu aprílové, nás jen tak něco nerozhodí a pracujeme pilně dál. Rozvíjíme naše čtenářské dovednosti, osvojujeme si nová psací písmena, zdokonalujeme se v počtech do 15 a vyprávíme si o změnách v přírodě. Během měsíce jsme navštívili divadlo, pracovali na projektech a učili se vzájemné spolupráci. 15. dubna jsme se vypravili do divadla Lampion na Kladně. Tentokrát jsme nebyli přítomni na divadelním představení jako diváci, ale stali se z nás aktéři v pohádce. Nejdříve jsme ve výtvarné dílničce vytvářeli jednoduché loutky na základě vlastní představivosti a poté se z nás na divadelním pódiu stali herci. Do školy jsme odjížděli plni dojmů a nových zkušeností. V úterý 23.dubna jsme získali mnoho informací o svátku planety Země. Dozvěděli jsme se, že Den Země připadá tradičně na 22. dubna a upozorňuje na ekologické hrozby, učí nás recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí. Následující den jsme si v hodině prvouky zopakovali poznatky, které jsme získali během projektového dne. Každý z nás si vyrobil svůj lapbook zaměřený na třídění odpadu a ochranu přírody. Přiblížil se konec měsíce a my si užili čarodějnický den. Nejprve jsme plnili sportovní a vědomostní úkoly na čarodějnické stezce. Kdo z nás úspěšně prošel všemi disciplínami, získal heslo, které mu pomohlo v dalším čarodějnickém učení. Na závěr nás naše třídní čarodějka odměnila medailí za úspěšné překonání všech čarodějnických nástrah.