1.A – únor 2021

Mrazivý únor aneb jak nám to rychle uteklo

Únor byl pro nás ve znamení rychlých změn a velkých pokroků! I když byl tak krátký, stihli jsme toho opravdu hodně. Nejdříve jsme si v rámci možností užili své úplně první jarní prázdniny.

Po prázdninách jsme se s velkou chutí pustili do další práce. Naučili jsme se zase pár nových hlásek, a dokonce už zvládneme číst i obtížnější slova a delší věty.

Většina z dětí už čte velmi pěkně! Při čtení dbají na správnou intonaci, a dokonce se seznámily i s dvojtečkou a uvozovkami. Oblíbené je především čtení vět tázacích. To nám ty hlásky „zpívají" ke konci krásně nahoru!

Psaní je také čím dál tím krásnější. Mnoho dětí by se mohlo ucházet o místo „královského písaře“.

Moc ráda si některé písanky prohlížím. Ještě je sice u některých žáčků spoustu prostoru pro zlepšení, ale věřím, že se nám to společně podaří krásně dohnat.

Poslední dny jsme začali s Matýskem počítat do deseti. To je pro některé snadné, přeci jen nám stačí naše zlaté ručičky. Jen někteří je používají moc často, prstíčky je trošku při počítání zdržují…

V prvouce jsme se celý měsíc věnovali záhadám lidského těla a správné životosprávě. To dětem šlo snadno. Téměř každý den mají svou svačinu obohacenou zdravým ovocem a zeleninou.

Dne 14. února měl svátek Valentýn. Děti se už moc těšily, až si vyrobí svou první VALENTÝNKU. Poprvé si tam mohly pěkně napsat přání. Všichni svou VALENTÝNKU věnovali rodičům, hlavně svým nejhodnějším maminkám.

Měsíc únor je také měsícem, ve kterém lidé oslavovali MASOPUST. Díky skvělé paní Štěpánové z muzea se uskutečnila zajímavá online beseda. Děti pozorně poslouchaly její vyprávění, které bylo obohacené ukázkou mnoha tradičních masopustních postav.

Hodiny malování byly také velmi zdařilé. Nakreslili jsme překrásné zasněžené stromy.

Povedli se nám i krásně obrázky lesa a lesních zvířátek. Některé jsme společně vybrali a poslali do výtvarné soutěže Kladenská veverka. Snad se na někoho z malířů usměje štěstí a bude mezi vyhlášenými. A když ne, nevadí, brzičko budou zdobit chodby naší školy.

Když nám to počasí dovolilo, šli jsme na procházku. Někdy byl sníh a jindy nám sluníčko hřálo velikou silou. To jsme se pak malinko zabavili na hřišti před školou.

Měsíc únor byl zdařilý! Udělali jsme hodně veliký kus práce. Jsme prima parta, snažíme se vše společně zvládnout s úsměvem a dobrou náladou.

S tou jde přeci všechno líp!

Dita Makovičková