1.A – listopad 2023

Začátkem měsíce nás navštívilo divadlo Evy Hruškové. Divadlo k nám do školy jezdí každý rok, ale my jsme viděli první představení, a to pohádku O šípkové Růžence. Do zábavně – naučných akcí určitě patří i návštěva pana chovatele dravců, který nám je přivezl ukázat. Ukázka s odborným výkladem, ze kterého jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, probíhala ve sportovní hale. Nejvíce se líbila orlice Mařenka. V hale probíhala také ukázka sportovní aktivity a přípravy na Ragby, se kterou k nám přijel sportovní klub z Chrášťan. Sportovat místo vyučování je vždy zábava! Zajímavá a poučná byla přednáška pana zdravotníka ze záchranné služby, který nás seznamoval se základními pravidly rychlé první pomoci. Prakticky jsme si mohli vyzkoušet masáž srdce na dovezených pomůckách. Pyžamový den je pravidelná každoroční akce, kterou vyhlašuje školní parlament. Akce je dobrovolná a kdo chce, může se v tento den pohybovat ve škole v pyžamu. Koncem listopadu jsme vyjeli za Prahu do Toulcova dvora, kde nás čekal dopolední program s názvem „Vánoce na statku“. Na venkovní stezce jsme plnili úkoly spojené tématem adventních postav. Ve vnitřní dílničce jsme si vyrobili svíčku a ozdobný závěs. Mohlo by se zdát, že už nemůžeme stihnout učení, ale není tomu tak. Písmenka nám přibývají, čteme už slova i věty. V matematice počítáme do šesti. Učíme se spolupracovat a plnit úkoly ve dvojicích nebo skupinách. Tak co nám asi přinese prosinec?