1.A – květen 2021

Šťastné okamžiky u nás ve třídě aneb veselý květen

V předposledním školním měsíci jsme toho stihli opět mnoho.

První dny jsme se ještě vídali na dálku. Za počítačovými obrazovkami jsem vídala děti ze skupinek ŽABIČEK a MYŠIČEK.

Od 10. května se nám naštěstí vrátil „normální“ režim výuky ve škole.

Pondělky a čtvrtky jsme se testovali, což nebylo vždy úplně příjemné, ale děti byly moc statečné a vše zvládly na jedničku s hvězdičkou. Nyní probíhá testování už jen v pondělí, po kterém následuje povídání v kroužku o tom, co hezkého děti prožily během víkendu.

Musím své školáčky pochválit, neboť mnozí z nich už absolvovali venkovní únikovou hru Sherlock Holmes a tajemství unhošťských mlýnů.

Ve výuce jsme se opět naučili hodně nového. Umíme již všechny hlásky a číst delší slova. Většina z nás čte velmi hezky, plynule.

V matematice jsme poznali několik nových těles. Často je v učebnici představují jako zábavné postavičky s obličejem. Dětem se líbil hlavně jehlan a kužel. Zvládáme i složitější slovní úlohy. Rádi soutěžíme v družstvech a plníme zábavné úkoly.

Do krás a kouzel lesa jsme společně zavítali v hodinách prvouky. Ukázali jsme si, co všechno nám les nabízí, co v něm můžeme najít, čím můžeme nakrmit zvířátka i sami sebe.

Pár dní jsme se také věnovali ochraně svého já, svých blízkých a první pomoci (tísňové volání). Zdravou životosprávu jsme si veselou formou procvičili s lektorkou z programu „Zdravá 5“. Koncem měsíce jsme se zúčastnili projektu „Veselé zoubky“.

Stihli jsme namalovat pěkné obrázky na téma „Jaro“. Některé jsme poslali jako přání do Domova seniorů v Kladně.

Poslední hodiny TV v tomto měsíci jsme podnikli „honbu za pokladem“. V parku za Domovem důchodců jsme plnili zábavné úkoly, které si pro nás připravily dvě maminky – paní Iva Svatošová a paní Lucka Ondřichová. Děti běhaly po lese a hledaly písmenka známých pohádkových postav. Z písmen pak složily text. Dále si všechny děti s chutí zahrály „pohádkové bingo“. Všichni byli moc šťastní, že mohou zase běhat a sportovat. Po splnění úkolů jsme šli k pohádkové chaloupce, kde na nás vybafla strašidelná ježibaba. Ta dětem předala klíč od truhly s pokladem. Děti si musely poklad najít, dokonce vykopat. Vše nakonec dopadlo skvěle. Poklad se našel a děti mohly naplnit svá bříška sladkou odměnou.

1. května nás ve třídě navštívili starší spolužáci ze školy, kteří si připravili pro děti „Pohádkový kvíz aneb pomozte zachránit pohádkovou zem.“ Postavičky byly z pohádek a oblíbených večerníčků. Na všechny kladené otázky děti znaly odpověď, hravě si poradily i s barvou svetříků Pata a Mata, dokonce i většina věděla, co má krteček v kapsičce v kalhotkách.

Proč byl měsíc květen velmi zdařilý a veselý?

Protože jsme zase všichni mohli být spolu. Můžeme být nablízku svému kamarádovi a vídat se častěji se svými spolužáky, můžeme si hrát a soutěžit, můžeme být ve svých lavicích ve třídě, můžeme si navzájem pomáhat.

A všechno děláme společně! Učíme se být zase dobrými kamarády.

V životě je důležité mít přátele a kamarády. Ve dvou se to přeci lépe táhne.

Dita Makovičková