14.06.2020

Konzultace pro 2. stupeň od 15. 6.

Rozpis konzultací pro 2. stupeň  od 15. 6.  pro jednotlivé třídy naleznete v následujícím rozpisu...

11.04.2017 - Technická liga

Od druhého pololetí byl v základní škole Unhošť pro nás, žáky od 5. třídy a starší, zahájen kroužek Technická liga. Technická liga je kroužek pro kluky a holky, který probíhá jednou týdně v prostorách dílen školy. Do kroužku se nás přihlásilo 12 (11 kluků a 1 holka). Technická liga podporuje naše technické vzdělání jak teoreticky tak zejména prakticky. Naším cílem je sestrojit ovladatelnou káru pro jednoho závodníka a při tom se seznámit se vším, co je pro její sestrojení potřeba. Nejprve se učíme o různých druzích materiálů, poznávat nářadí a pracovat s tímto nářadím. Dále se učíme popsat naši káru a postup její výroby, ale i to, jakým způsobem se bude řídit a ovládat. V plánu druhé sezony Technické ligy je také naučit se základy práce elektromontéra, protože máme v plánu přidělat ke káře elektrický motůrek, který by poháněl káru vpřed. Samozřejmě také přiděláme blinkry a světla. Na káře je ještě hodně práce, ale už se těšíme na první svezení. Dobré je, že máme zkušené vedoucí, kteří nám dokážou vše vysvětlit, ukázat a nechybí jim trpělivost a smysl pro humor.

Matěj Ptáček, jeden z dvanácti