08.07.2020

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY

V současné době pro Vás připravujeme nové webové stránky. Stránky budou spuštěny během měsíce...

13.03.2017 - Lyžařský výcvik

V době od 26. února do 4. března se žáci sedmých tříd se čtyřmi pedagogy zúčastnili lyžařského výcviku. Na výcvik odjeli žáci do Pece pod Sněžkou a ubytováni byli na Čapkově chatě.
V neděli se všichni rozdělili do tří družstev podle svých lyžařských dovedností a od pondělí začali lyžovat. Přestože se někteří v neděli postavili na lyže poprvé v životě, zvládli se během týdne naučit základní lyžařské dovednosti. Úterní večer nám přišel zpestřit svou vyčerpávající přednáškou o KRNAPu pan Ing. Skalka. Další večery si děti samy připravovaly různé hry a soutěže. Ve středu odpoledne jsme se vydali na pěší vycházku do Pece.
Na závěr výcviku si žáci poměřili své schopnosti ve slalomu na lyžích. V pátek večer jsme závody ve slalomu vyhodnotili a předali medaile vítězům. Také jsme odměnili vítěze soutěže o nejlépe uklizený pokoj. Páteční večer jsme zakončili karnevalem a diskotékou.
V sobotu ráno jsme si zabalili a sešli pěšky do Pece, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl domů.
Myslím, že se nám lyžařský výcvik vydařil, až na několik drobných úrazů a dva úrazy, které byly poměrně závažné.
Na závěr bych chtěla poděkovat všem rodičům , kteří nám poskytli sponzorské dary, které jsme použili na odměny a zaplacení přednášky.

Zapsala Mgr. Ivana Bursová