2.B – Čertovské učení – projektový den

3. 12. Projektový den - VÁNOČNÍ TRADICE

První prosincový pátek se ve škole nesl v duchu andělsko-čertovského učení. Ani naše třída nezůstala pozadu, a tak jsme všichni přišli v přestrojení za čertíky a andílky a měli jsme i jednoho “Santo-Mikuláše”. Při vyučování jsme řešili nejrůznější úkoly s tematikou vánočních tradic, pracovali jsme ve dvojicích i menších skupinkách a na naše počínání dohlížela andělská paní učitelka a čertovská paní asistentka.

Během hodiny matematiky se ozvalo silné bušení na dveře a do naší třídy vtrhli dva hroziví čerti s chrastícími řetězy! K naší úlevě je následoval důstojný Mikuláš a dva laskaví andělé. Nechybělo však mnoho a čerti by si nejednoho z nás odnesli s sebou do pekla. Naštěstí nám ale pomohla hezká písnička a slib, že se v některých věcech rozhodně polepšíme. Zůstali jsme tedy v plném počtu, a dokonce nám andělé nadělili sladké dobrůtky.

Po jejich odchodu jsme se opět pilně vrhli do práce, abychom svému slibu dostáli. I ve zbývajících hodinách jsme plnili různé adventní úkoly. Také jsme si každý vylosovali jméno jednoho spolužáka, kterého podarujeme malým dárečkem. Pro rozveselení jsme si recitovali básničky o Mikuláši a zpívali naše oblíbené zimní písničky, které máme již perfektně nacvičené!

Moc jsme si tento den užili a jsme opět o něco více naladěni a natěšeni na blížící se Vánoce.