Vítáme Vás na stránkách Základní školy Unhošť

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Fotogalerie

Kalendář

« Duben 2020 »
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Post Bellum

Příběhy našich sousedů pokračují. Dne 9.1. 2020 jsme spolu s naší pamětnicí pí. Vrchlavskou navštívili Muzeum v Unhošti. Zde jsme si prohlédli místa, o kterých pí. Vrchlavská ve svém vyprávění mluví. Také jsme ve spolupráci s vedením Muzea obdrželi fotodokumentaci k několika příběhům, které pí. Vrchlavská ve svém vypravování zmínila.
Prohlédli jsme si sochu Ježíše, kterou regionální malíř Žák namaloval na plech pro film Perličky na dně Bohumila Hrabala. Máme další materiál pro přípravu naší reportáže. Teď nás čeká náročná práce na scénáři a také se těšíme na kamerový workshop na počátku února.
Děkujeme za spolupráci Muzeu v Unhošti. Mgr. Leona Černá

 

 

 

 

 

 

Příběhy našich sousedů
V letošním roce se naše škola zapojí do projektu společnosti Post Bellum, který nese název Příběhy našich sousedů. Společnost Post Bellum se snaží zdokumentovat příběhy pamětníků, které zůstaly zapomenuty nebo na které by se nemělo zapomenout. Jedná se o projekt pro žáky sedmých až devátých ročníků. Ti mají za úkol pod vedením svého učitele a za podpory koordinátora vyzpovídat pamětníka, natočit jeho životní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizí nebo psanou reportáž. Mohou svůj projekt doplnit o komiksové zpracování nebo animaci.
Šanci vyzkoušet si práci reportéra dostanou letos i žáci naší školy. V září proběhly v několika třídách motivační hodiny s koordinátorkou projektu ing. Smolíkovou, která celý proces výroby reportáže představila. Do projektu se přihlásila skupina žáků z 8.B.
Věřím, že se jim podaří za několik měsíců připravit a představit nám zajímavou reportáž. O vzniku celé reportáže budeme informovat na stránkách školy. Kdo ví, zda někdo z našich žáků nebude v budoucnu novou tváří televizních obrazovek nebo hvězdou rozhlasu.
Mgr. Leona Černá

Pokračování:

Jak jsme jeli natáčet

 

Copyright © 2009-2020 Základní škola Unhošť
Developed by Kinet