Vítáme Vás na stránkách Základní školy Unhošť

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Post Bellum

Příběhy našich sousedů
V letošním roce se naše škola zapojí do projektu společnosti Post Bellum, který nese název Příběhy našich sousedů. Společnost Post Bellum se snaží zdokumentovat příběhy pamětníků, které zůstaly zapomenuty nebo na které by se nemělo zapomenout. Jedná se o projekt pro žáky sedmých až devátých ročníků. Ti mají za úkol pod vedením svého učitele a za podpory koordinátora vyzpovídat pamětníka, natočit jeho životní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizí nebo psanou reportáž. Mohou svůj projekt doplnit o komiksové zpracování nebo animaci.
Šanci vyzkoušet si práci reportéra dostanou letos i žáci naší školy. V září proběhly v několika třídách motivační hodiny s koordinátorkou projektu ing. Smolíkovou, která celý proces výroby reportáže představila. Do projektu se přihlásila skupina žáků z 8.B.
Věřím, že se jim podaří za několik měsíců připravit a představit nám zajímavou reportáž. O vzniku celé reportáže budeme informovat na stránkách školy. Kdo ví, zda někdo z našich žáků nebude v budoucnu novou tváří televizních obrazovek nebo hvězdou rozhlasu.
Mgr. Leona Černá

Copyright © 2009-2019 Základní škola Unhošť
Developed by Kinet