6.D – březen 2022

První jarní měsíc nás vytáhl ven z lavic. Už bylo načase. Vyjeli jsme za poznáváním do naučného střediska environmentální výchovy na ČABÁRNĚ. Původně jsme tam chtěli studovat vodní prostředí a život v něm, abychom tak oslavili Světový den vody, který se slaví 22. 3. Jenže počasí si usmyslelo, že ještě vládne zima a voda zůstala po ránu zamrzlá a tak jsme měli možnost uzavřít kapitolu věnovanou lesnímu ekosystému v programu Proměny lesa. Prošli jsme si různými stanovišti - pozorovali jsme ptáky, poznávali jsme stromy a rostliny, určovali jsme živočichy podle pobytových znaků.

18. března jsme dostali příležitost udělat si ve škole pohodlí. TEPLÁKOVÝ DEN nás oficiálně propašoval do školy v teplákách a to je vážně domácky pohodlné.

25. března jsme se přidali k tisícům lidí, kteří se v letošním roce podílejí na úklidu přírody v projektu UKLIĎME ČESKO. Záslužná činnost vyšla na hezký den, takže jsme se nejen dozvěděli aktuální informace o třídění odpadu a pomohli přírodě, ale také jsme pobyli společně na vzduchu, což se nám líbilo.

Jedinečná příležitost se tento měsíc naskytla všem, kteří se chtěli pustit do možnosti nazvané UČENÍ NARUBY. V čem to spočívá? Mohli jsme se domluvit s učiteli a vyměnit si s nimi roli. Anička si připravila aktivitu do hodiny přírodopisu. Naučila nás poznávat stopy zvěře. Realizovali jsme se i v hodině matematiky, češtiny a anglického jazyka. Moc nás to bavilo.

Závěru měsíce vévodilo úžasně přínosné povídání O PRVNÍ POMOCI se zástupcem Českého červeného kříže. Vyzkoušeli jsme si hovor na linku 155 - samozřejmě nanečisto. Pan přednášející nám vyzdvihl informaci, že rozhodně tuto linku máme volat ve vážných případech a hlavně - nevoláme tam ze srandy. Vyzkoušeli jsme si masáž srdce a když jsme si představili, že 100x/minutu musíme masírovat až do příjezdu záchranné služby, asi začneme posilovat.

Naučili jsme se spoustu důležitých věcí, co myslíte?

Zdraví 6. D