3.B – březen 2021

V březnu jsme velmi pilně pracovali.

V českém jazyce jsme probrali několik řad vyjmenovaných slov. Dokončili jsme L a probrali M a P. V matematice jsme dokončili učebnici (tématem veličiny, jednotky, převody) a rozdali si novou učebnici, kde jsme začali počítat do 1 000. V matematice se také přibližně polovina třídy zúčastnila soutěže Matematický klokan. Vedli jsme si velmi dobře.

V prvouce jsme začali probírat živou přírodu. Už víme, co všechno je živá příroda, co jsou to obratlovci a bezobratlí, nebo co znamená když se řekne masožravec. Dále jsme si v prvouce zadali velký projekt – diorama, který poběží až do konce roku.

Cílem projektu je vymodelovat scénu, kde se objeví všechny prvky živé a neživé přírody, které jsme letos probrali. Těšíme se, že si díla vystavíme ve škole.

Na začátku měsíce jsme se věnovali prevenci ve světě internetu a to formou pohádky Online ZOO. Dozvěděli jsme se, co je na internetu bezpečné a jakému chování bychom se naopak měli vyvarovat.

Nezaháleli jsme ani ve výchovách – v TV jsme se vzdělávali ve zdravé životosprávě, konkrétně ve zdravém stravování, dozvěděli jsme se o různých netradičních sportech a trénovali jsme házení na cíl. Ve VV a PČ jsme zkusili upéct vizovické pečivo, nebo vytvořit obří kraslici z nafukovacího balónku a proužků papíru, máčených ve škrobu.

Absolvovali jsme dvě besedy. První byla s paní knihovnicí Chvojkovou. Ta nám představila knížky, které pro nás má aktuálně v knihovně k zapůjčení. Na druhou besedu jsme si pozvali paní Štěpánovou z muzea, která nám krásně vyprávěla o Velikonocích.

V duchu Velikonoc se neslo i pár posledních březnových vyučovacích dnů – na Modré pondělí si každý na sebe vzal něco modrého a ve středu jsme si místo konzultační hodiny udělali soutěžní hodinu – hráli jsme hru Riskuj, kde jsme prověřili své znalosti nejen z oblasti Velikonoc.

V dubnu nás čekají další zajímavé besedy, hned zkraje například beseda s astronomem a popularizátorem vesmíru Pavlem Suchanem.

Doufáme, že se po Velikonocích uvidíme ve škole :-)